Zestaw głośnomówiący – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Zestaw głośnomówiący – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podczas jazdy samochodem często o naszym bezpieczeństwie decydują ułamki sekundy. Przy dużych prędkościach nawet najmniejsze rozproszenie uwagi może doprowadzić do tragedii. Najlepiej zatem zminimalizować czynniki ryzyka najbardziej, jak się da – dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Zakaz korzystania z telefonu w trakcie jazdy – przepisy

Prawo o ruchu drogowym odnosi się do rozmowy przez telefon w artykule 45 ustawy; Kierującemu pojazdem zabrania się:
,,1) korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku ”

Przepis ten nie obejmuje jedynie rozmowy przez telefon. ,,Korzystanie’’ opisuje każdą czynność, która wymaga trzymania telefonu w ręce – a więc na przykład pisanie esemesów czy przeglądanie Internetu. Nie musi również odnosić się do samochodu – ,,pojazdem’’ według prawa jest również tramwaj, rower, autobus, hulajnoga czy deskorolka. Jeśli poruszamy się którymkolwiek z tych środków transportu w ruchu drogowym, jesteśmy zobligowani do przestrzegania przepisu o zakazie korzystania z telefonu.

 

rozmowa przez telefon podczas jazdy

 

Co nam grozi?

W czerwcu 2015 roku zostały zaostrzone przepisy dotyczące korzystania z telefonu podczas jazdy. Obecnie za takie wykroczenie otrzymamy mandat w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych. Nieważne, czy trzymaliśmy telefon przy uchu, czy w dłoni – kara pozostaje taka sama. Co zatem jest dozwolone? Możemy korzystać z telefonu w pojeździe, który się nie porusza – bez względu na to, czy stoimy na światłach, czy na parkingu. Musimy jednak odłożyć telefon przed ruszeniem z miejsca. Możemy natomiast skorzystać z telefonu, który jest przytwierdzony do deski rozdzielczej, prowadzić rozmowę ,,na głośniku’’, przez słuchawki lub za pomocą zestawu głośnomówiącego.

Radio z funkcją zestawu głośnomówiącego – dlaczego warto?

Jeśli często rozmawiamy przez telefon w samochodzie, warto zainwestować w sprzęt, który pozwoli nam robić to w sposób wygodny i bezpieczny. Głośniki w telefonach często nie są najlepszej jakości, co obniża komfort rozmowy, ponadto jeśli znajdujemy się daleko od mikrofonu rozmówca może nie słyszeć nas dobrze. Wybieranie numeru na niewielkim ekranie w trakcie jazdy również może być nie lada wyzwaniem.

Jaki sprzęt najlepiej nada się do prowadzenia rozmów w samochodzie? Świetnym rozwiązaniem jest radio wyposażone w system Bluetooth. Łączy się ono bezpośrednio z naszym telefonem – po nawiązaniu połączenia możemy z poziomu radia wybierać numery i kończyć rozmowy. Im bardziej zaawansowane radio wybierzemy, tym większą funkcjonalność będzie ono miało jako zestaw głośnomówiący. Samochodowe radia z androidem mają najwięcej funkcji w tym zakresie. Umożliwiają między innymi szybkie wybieranie numerów lub przypisywanie konkretnego kontaktu do klawisza numerycznego. Aktualizują te automatycznie książkę telefoniczną po połączeniu się z telefonem, dzięki czemu nie trzeba wpisywać numeru ręcznie.

 

Radio Samochodowe Vordon – Android – AC-8203AG Hudson

 

Radia z systemem głośnomówiącym – oferta Vordon

Firma Vordon oferuje szeroki wybór sprzętu, który świetnie nadaje się do prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem. Na uwagę zasługują radia z ekranem dotykowym, które umożliwiają wygodne wybieranie numeru – nie musimy szukać telefonu w torebce czy kieszeni, lecz wystarczy, że jest on połączony z radiem za pomocą Blutootha. Radia samochodowe z androidem cechuje duża intuicyjność w obsłudze, dlatego świetnie nadają się na przykład do szybkiego wybierania numeru w trakcie jazdy. Posiadają dobrej jakości głośniki, dzięki czemu rozmowa przez telefon jest komfortowa Można również za ich pomocą korzystać w wygodny i bezpieczny sposób z portali społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *